Image

Aktuality, zprávy z činnosti MAS Holicko

PÁTÉ KOLO CERTIFIKACE "KRAJ PERNŠTEJNŮ - REGIONÁLNÍ PRODUKT"

Aktuality pondělí, 21 březen 2016

8.3.2016 zasedla již 5. certifikační komise Kraje Pernštejnů, která přivítala tradičně žadatele z venkova, ale nově i z města Pardubic. Jednání certifikační komise se tak účastnili nejen zástupci místních akčních skupin, výrobců, ale i Kulturního centra Pardubice a Krajského úřadu Pardubického kraje. Všichni měli velká očekávání v tom, kteří výrobci se tentokrát přihlásili k certifikaci, a nutno podotknout, že jejich očekávání byla bohatě naplněna.

Prvním žadatelem byl pan Pavel Janoš z Pardubic. Jméno pana Janoše a jeho rodiny je již po generace symbolem pardubického perníkářství. Ne nadarmo, je panu Janošovi přezdíváno „Král perníku“, neboť je držitelem mnoha ocenění. Členy certifikační komise zasvětil do výroby své vyhlášené pochoutky a připravil ukázku krásně zdobených perníčků, které byly pastvou nejen pro oko, ale i mlsné jazýčky.

Druhým certifikovaným se stal pan Jaroslav Linhart, který se zabývá tradiční sklářskou výrobou. Pan Linhart je schopen vyrobit ze skla prakticky vše od upomínkových předmětů, až po barevné vitráže, jaké známe z kostelů. Vše vyrábí ručně ve své malé dílně bez použití moderních zařízení, většinou se inspiruje vlastními nápady a můžete si být jisti, že každý jeho výrobek je originál, neboť jak sám konstatoval, dělat něco dvakrát stejně, by jej ani nebavilo.

Posledním účastníkem z řad výrobců se stal pan Jiří Václavík. Pan Václavík je v rámci certifikačních komisí ostřílený matador, neboť před necelými dvěma lety certifikoval svůj výtažek z hlívy ústřičné pod názvem Imunoprevenc. Vzhledem k tomu, že je známý pěstitel léčivých hub, nechal si tentokrát certifikovat svůj nový přípravek pro názvem  Ganoderma – reishi. Jedná se o výrobek ze vzácné houby právě jménem reishi (česky lesklokorka lesklá), která je známá svými blahodárnými účinky na lidský organismus.

Jak již bylo řečeno v úvodu, všichni tři pánové naprosto předčili očekávání certifikační komise a všem zúčastněným bylo ctí přivítat takto neobyčejné osobnosti v rodině Kraje Pernštejnů.

Další kolo certifikace místních produktů proběhne na podzim 2016. Zájemci o udělení užívání regionální značky s motivem dubového listu se mohou hlásit v kanceláři MAS Holicko - Ing. Michaela Kovářová, tel.: 775 302 057, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podrobné  informace k regionálním produktům také naleznete na www.regionalni-znacky.cz a http://www.regionalni-znacky.cz/kraj-pernstejnu/ a v novinách „Doma v Kraji Pernštejnů“.

Naposledy změněno 21. 03. 2016

Kalendář aktualit

« Prosinec 2023 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuality

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi