Image

Aktuality, zprávy z činnosti MAS Holicko

Ohlédnutí za rokem 2018 v KRAJI PERNŠTEJNŮ aneb Co se nám podařilo udělat

Aktuality úterý, 04 prosinec 2018

Letošní rok byl pro Kraj Pernštejnů plný různých aktivit. Pořádali jsme akce pro výrobce, školní exkurze, vydávali tiskoviny a mnohé další. Rádi bychom se s Vámi tak trochu zamysleli a představili Vám, co se nám povedlo a Vás snad pobavilo a potěšilo.

Únor

Dne 21.02.2018 se v Sezemicích uskutečnilo již třetí setkání v rámci aktivity KRAJ PERNŠTEJNŮ. Této minikonference se zúčastnili nejen noví žadatelé o regionální značku, ale i někteří páni starostové a dámy starostky a další vážení hosté. Ti všichni si přišli poslechnout o smyslu a významu regionální značky a poinformovat se o připravovaných aktivitách na tento rok.

Stává se již příjemnou tradicí, že začátek každého kalendářního roku je provázen setkáním KRAJE PERNŠTEJNŮ. Tak se stalo i letos. Pro posluchače byl připraven velmi pestrý program plný informací. Nováčkové se mohli dozvědět prvotní informace o iniciativě regionální značky a přidružených aktivitách a akcích. Setkání bylo velmi příjemné a neslo se v nanejvýš přátelském duchu.

Březen

KRAJ PERNŠTEJNŮ – každý rok vydáváme katalogy a noviny, které prezentují místní výrobce a jejich dovednosti. V těchto materiálech se však nemluví pouze o nich, není to jen jakýsi reklamní leták, ale řeší se zde témata úzce spjatá s fungování malých regionů, zemědělstvím a mikro podnikáním. Můžete se tak dočíst například o problematice lokální ekonomiky, krátkých dodavatelských řetězců, ale i trendů v cestovním ruchu a o mnohém dalším.

Duben

V měsíci dubnu byly krásy Pardubického kraje a um především místních farmářů a zemědělců prezentovány zástupcům gruzínské delegace, která k nám zavítala. Cílem výpravy bylo načerpat v rámci ČR know-how v rámci projektu Výměna zkušeností v destinačním managementu, školství a managementu MAS na základě dobré praxe Pardubického kraje. Tato delegace se také na několik hodin zastavila v Uhersku, na statku Ing. Davida Nováka, výrobce Kraje Pernštejnů. Součástí zde připravovaného programu byla i prezentace věnovaná významu regionálních značek jako možnosti rozvoje spolupráce mezi jednotlivými výrobci i regiony.

Srpen

Kolotoč akcí v regionu začal 18. srpna, kdy se na zámku v Pardubicích odehrál Festival chutí, vůní a řemesel s pořadovým číslem 3. Akci podpořilo přes 30 výrobců z 12 regionů Asociace regionálních značek z celé republiky. Akci přálo počasí a zaznamenala úžasnou návštěvnost, neboť se přišlo podívat více jak 3 000 lidí. Na konci dne padali vyčerpáním jak prodejci, tak pořadatelé. Nicméně vzhledem ke všeobecné spokojenosti všech zúčastněných i návštěvníků je možné konstatovat, že vynaložená námaha stála za to.

Září

A pokračujeme dalšími dvěma akcemi. Pověstného 1. září se od 10 do 17 hodin v areálu pod Kunětickou horou odehrál již 4. ročník Dožínek zemědělců okresu Pardubice a okolí. Pro návštěvníky byl připraven bohatý kulturní program zahrnující hudební vystoupení, ale nejen to. Děti potěšila zajisté loutková pohádka O Šípkové Růžence. V rámci doprovodných aktivit byla vystavována zemědělská technika, hospodářská zvířata a byla připravena i ukázka tradičních řemesel. A aby kultura byla podpořena i chuťovými zážitky, byli přítomni i výrobci z KRAJE PERNŠTEJNŮ.

A do třetice! Dne 11. září se od 13 do 18 hodin uskutečnilo 8. Hravé odpoledne na farmě Apolenka ve Spojile. Akce byla pojata jako prezentace neziskových organizací Pardubického kraje pod širým nebem pro malé i velké návštěvníky s bohatým kulturním programem. Ani na této akci opět nechyběli regionální výrobci.

Říjen

V rámci spolupráce Kraje Pernštejnů se žáci ze 4 vybraných škol z území MAS Region Kunětické hory, MAS Bohdanečsko, MAS Holicko a města Pardubic vypravili ke třem regionálním výrobcům, kteří pro ně připravili bohatý program, při kterém se děti seznamovaly s tím, jak výrobci pracují a jak vznikají jejich vyhlášené pochoutky.

Na konci dne dostal každý účastník speciální diplom s křížovkou a pohádkovým vyprávěním, aby se z něj stal pravý objevitel Kraje Pernštejnů. Děti si odnesly mnoho pěkných zážitků, nejen těch chuťových, a dozvěděly se zajímavé informace. Jsme rádi, že se podobné akce daří organizovat a že se u nás v regionu najdou lidé, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas a nadšení dětem.

Naposledy změněno 04. 12. 2018

Kalendář aktualit

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuality

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi