Image

Projekty a aktivity MAS Holicko

Holicko - osobnosti známé i neznámé

Holicko - osobnosti známé i neznámé

středa, 23 listopad 2022

MAS Holicko s finanční podporou Pardubického kraje, Dobrovolného svazku obcí Holicka a města Holice vydala knížku s názvem „Holicko – osobnosti známé i neznámé“. A proč, že se tak jmenuje? To je přeci jasné! Najdete v ní příběhy, jak o osobnostech známých po celém světě nebo v rámci České republiky, tak i o těch, jež jsou důležité především z pohledu své obce.

V průběhu roku 2022 jsme ve spolupráci s místními starosty a kronikáři vyhledávali důležité osoby, které se na Holicku narodily nebo zde žily a nějakým způsobem náš region utvářely. V pestré paletě jsou tu zastoupeni jak současníci, tak i lidé, kteří žili před sto lety. Z profesí v knížce najdete umělce, vědce, politiky, spisovatele, pedagogy, sportovce, cestovatele, vojáky, … všechny však spojuje jedno: JSOU NEBO BYLI AKTIVNÍ OBČANÉ Z HOLICKA.

Čímž se dostáváme ke smyslu našeho snažení. Vznikem této knížky chceme podpořit náš vztah k Holicku, místu, kde žijeme, chodíme do práce nebo do školy. Přispět střípkem do mozaiky, jež utváří naši regionální identitu, naši sounáležitost a hodnotové zakotvení. Je pro nás důležité, aby lidé, kteří zde bydlí, ale i děti, které zde vyrůstají, byli hrdí na to, že jsou z Holicka. Protože HOLICKO TVOŘÍ LIDÉ, KTEŘÍ V NĚM ŽIJÍ.

Proto se pojďme inspirovat a podívejme se, co generace před námi vykonaly, aby Holicko bylo takové, jaké je. A možná na ně můžeme i navázat, aby život zde byl ještě vlídnější a příjemnější i pro generace následující.

Do publikace jsme se snažili vybrat o osobnostech pouze to nejzajímavější. Jedná se tedy vždy o výběr a snad se nám i podaří vzbudit ve vás zájem zahloubat se více do jejich života.

A na závěr nesmíme zapomenout zmínit krásný bonus této knížky: všechny ilustrace vytvořili žáci výtvarného oboru ZUŠ Karla Malicha pod vedením učitelek Mgr. Edity Slabé a Mgr. Lenky Jandové Prokešové.

Takže už jen jedna odpověď na otázku, kde je možné knížku získat? Můžete si ji zdarma vyzvednout v kanceláři MAS Holicko, ve všech obecních úřadech a knihovnách na území MAS nebo v informačním centru v Holicích. Knížku jsme také zavezli do základních a středních škol k prostudování místním žákům. A nebo je v elektronické verzi ke stažení zde.

Footer Logo

MAS Holicko, o.p.s.
Holubova 1
534 14 Holice
IČ:275 11 448
Datová schránka: 8ueebbq

Adresa kanceláře

 
 
MAS Holicko, o.p.s.
Náměstí T. G. Masaryka 1096
534 01 Holice
(ve dvoře mezi Policií ČR a Úřadem práce)
 

Zůstaňte s námi

Please publish modules in offcanvas position.