Image

Kraj Pernštejnů - regionální produkt

pondělí, 25 září 2017

Systém regionálních produktů, resp. regionálního značení je založen na zviditelnění jedinečnosti jednotlivých regionů a výrobků produkovaných místními výrobci. Slouží nejen výrobcům, kteří prostřednictvím regionálního značení mohou své produkty lépe propagovat, ale i všem, kteří chtějí daný region podporovat, návštěvníky regionu nevyjímaje, a zároveń získat kvalitní produkt daného kraje.

Touto značkou se označují zpravidla řemeslné výrobky (např. výrobky z pleteného dřeva, slaměné výrobky, fotografie, keramika, šperky, sněžnice, krajka, sklo, nábytek, papírové obaly, apod.), potraviny a zemědělské produkty (pečivo, mléko, sýry, maso, obiloviny, víno, ovoce, zelenina, nápoje, lesní plody, ryby, med, apod.) a přírodní produkty (léčivky, bylinné čaje, rákos pro stavební účely, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, kompost, minerální voda, apod.). Značku může získat výrobek jak tradiční tak i nový, jestliže splní uvedená kritéria a certifikační komise rozhodne o jejím udělení.

Kraj Pernštejnů nese hrdě historický odkaz Viléma II. z Pernštejna—uznávaného uvážlivého hospodáře a především budovatele rybniční soustavy na Pardubicku, jenž významem a rozsahem ve své době převažovala díla Rožmberků. Mnohá z původních vodních děl jsou stále funkční a jsou stabilním tématem či přímo součástí každodenního života, tradičních produktů a výrobků lidí místního kraje.

Značku koordinují MAS Region Kunětická hora, MAS Holicko a MAS Bohdanečsko.

Pokud máte zájem získat tuto značku pro svůj produkt nebo výrobek, nebo víte o někom kdo na území těchto 3 MAS něco zajímavého pěstuje nebo vyrábí, prosím přihlaste se na tyto kontakty:

  • hlavní koordinátor: MAS Region Kunětické hory - Mgr. Jiří Kuban, tel.: 605 329 028, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • místní koordinátor: MAS Bohdanečsko - Ing. Daniela Dvořáková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • místní koordinátor: MAS Holicko - Ing. Michaela Kovářová, tel: 775 302 057, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 


Podrobné informace k regionálním produktům také naleznete na oficiálních stránkách regionálního značení.

Please publish modules in offcanvas position.